Redan anmälda löpning


Anmälningar gjorda i FRIDA syns inte på denna sida.

Betalningsinformationen senast uppdaterad 28 maj 2019.

1. Barnens Ottarslopp

Namn Klubb
Ken SpetsUBGK
Hagar Hemdan
Julian Wretling
Lilly Wretling
Siri Forslund-
Ida Forslund-
Minjah Hallin
Elvira DürénAIK
Olivia DürénAIK
Tilde björklund
Theo Enander
Moa Enander
Emil AnderssonIK Rex
Zeb AnderssonIK Rex
Sofia Helmersson
Ronja ZumpeJumkils IF
Loe Forsberg
Alice JärpemoIk Getingbo
Arvid JärpemoIk Getingbo
Agnes JärpemoIk Getingbo
Tyr BurmeisterOk Linné
Victor Fridsjö
Hanna Englund
Emma Englund
Stella KregertTierps IF
Ebba BranteströmIK Rex
Ivar WissmanIK Rex
Axel WissmanIK Rex
Simon Ingman NällGottsunda IF
Aron Edlund
Maja Edlund
Melissa Mattsson
Ludvig Mattsson
Louis Fridell Sandström
Linnea Bergefur
Freja Bergefur
Ellie EskilssonTierps IF
Jolie EskilssonTierps IF
Siri Berlin Bergefur
Ella Berlin Bergefur
Nora Ahlander
Tyra Ahlander
Nellie WesterIK Rex
Emil Wikström
Ester Wikström
Anton BranteströmIK Rex
Max Edlund
Theo Lundqvist
Amanda Lövgren
Lucas Lövgren
Sixten NeylandIK Rex
Siri AxlundIK Rex
Malte Wahlström
Folke Wahlström
Björk EliasIK Rex
Melker Berlin
Leo Borenstål
Leopold SwärdEskilstuna Cykelklubb (ECK)
Agnes ThellBälinge IF Skidor
Edvin CranserÖrbyhus IF
Freya BjörklundMÅNKARBO IF
Vidar BjörklundMÅNKARBO IF
Vilmer LiljeqvistTierps IF
Moa NyströmStäkets IF
Lovelia Öhman
Jennifer Petersson
Märtha SjöbergUpsala IF
Wilmah Sundevall WretlingIK Rex
Johannes DegerydBälinge IF
Loui BranteströmIK Rex
Neo WallinBälinge IF
Arve EnbomIK Rex
Fröjdis EnbomIK Rex
Filip HejdebäckÖsterlövsta FF
Love SöderqvistGottsunda IF
Sofia TörnquistGottsunda IF
Markus WåhlströmGottsunda IF
Herta JontellGottsunda IF
Lone AhvenainenGottsunda IF
Saga NyveliusGottsunda IF
Ellen Josefsson
Aicha Smedberg
Egil Pettersson
Edvin GunnarssonTrosa Vagnhärad SK
Ivar JohnsonIK Rex
Alf JohnsonIK Rex
Amanda PerssonIK Rex
Linnéa ErikssonIK Rex
Max OhlströmIK Rex
Eir Bernäng
Ture Nordlund
Alvin AlfvenIK Rex
Signe Wallin
Lova Wallin
Elvira Grip
Edvin Grip
Tyra BrobergIK Rex
Emmy Lindgren
Wilmer Larsson
Gösta GudmundsIK Rex
Sigrid GudmundsIK Rex
Emil RönnbergMånkarbo IF
Agnes RönnbergMånkarbo IF
Melina Strand
Idun Långström
Ebba BrobergIK Rex
Jack LundqvistIK Rex
Freya Lo Lörelius
Linus LundbergIK Rex
Antal anmälda: 109

2. Män 15 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Thomas SkoghIK RexJa
Edvin AnderssonJa
Lennart AnderssonJa
Mats GelinAxaJa
Truls LinhällUppsala IF FriidrottJa
Anders NilssonÖsterväga FitnessJa
Tom van OmmerenJa
Patrik KällIK RexJa
Thomas SandbergJa
Johan LaurellUppsala LKJa
Anders SöderlundÖsterväga fitnessJa
Johan FornanderIK RexJa
Fredrik PetterssonOK BorgenJa
Ulf ZetterströmJa
Robin DambergJa
Pontus NordströmTeam SernekeJa
Oskar WikströmJa
Anton KindlundIKJ HaningeJa
Ronnie BranteströmIK RexJa
Johan LundinJa
Thomas DanielssonJa
Craig DrennanJa
Björn HübinetteBälinge IF SkidorJa
Anders FalkBjörklinge SOKJa
John GullStorvreta IKJa
Martin Näslund ArnquistIFK SalaJa
Daniel NäslundBruksvallarnaJa
Tobias KristianssonÖsthammar OCRJa
Per JemthLöparklubben RoslagenJa
Magnus NilssonIF SKADENej
Oskar JosefssonJa
Niko TapanilaJa
Johan HuhtamaaJa
Kjell BjörkHemlingby LKJa
Pär LundqvistCK UNIJa
Alexander LindskogHemlingby lkJa
Per Eklund (multiklass)IK RexJa
Björn Bolund (multiklass)Ja
Staffan Löfström (multiklass)Månkarbo IFJa
Andreas Berthagen (multiklass)IF Mantra SportJa
Antal anmälda: 40

3. Kvinnor 15 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Felicia OlssonIK RexJa
Teres SamuelssonJa
Åsa BjurlingIK DroppenJa
Maria BernängJa
Ulrika Ekengren AllenJa
Åsa KnutssonUpsala IFJa
Julia LöfströmMånkarbo IFJa
Cecilia IngardIK RexJa
Anna StaafJa
Karin JontellGottsunda IFJa
Sofia GåvstenUppsala LKJa
Johanna EngströmKlubb SconesJa
Helena PålsBälinge IFJa
Linnea BerglundJa
Tyra ForsbergValbo aifJa
Pernilla SöderqvistGottsunda IFJa
Susanna KärvestedtJa
Karin TufvessonIK RexJa
Annika LöfströmHemlingby lkJa
Susanne SöderstenJa
Anna-Karin NyströmStäkets IFJa
Gudrun LarssonBjörklinge SOKJa
Rosalie EngbergBjörklinge SOKJa
Anna-Carin FalkBjörklinge SOKJa
Hilda DegerydBälinge IFJa
Linda PetterssonJa
Caroline StrömTierps IFJa
Anna-Maria SjöströmBruksvallarnaJa
Carola SundkvistJa
Elin LindTierps SOKJa
Ellen ClavebroHemlingby LKJa
Jenny GustafssonJa
Madeleine MalmstenIF SkadeNej
Evonne StrandOK LInneNej
Ebba GårdmarkÖregrunds IKJa
Klara SmedbergJa
Åsa NeumanBeckers FärgJa
Sara NygrenOK BorgenJa
Karin HannrupIf ThorJa
Emilia BergqvistIFK SalaJa
Jenny HedbergJa
Irina PerssonMantra SportJa
Charlotta Syrén (multiklass)Ja
Lotta Ottosson (multiklass)Uppsala LKJa
Antal anmälda: 44

4. Män 23 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Per-Göran OlofssonUppsala LKJa
Peo SundbergTisdagspojkarnaJa
Zolo ÖstlundJa
Maths EhrenströmTisdagspojkarnaJa
Bo EkJa
Pelle EklundUpsala IFJa
Johnny ErikssonJa
oskar jonssonJa
Pierrre NyveliusGottsunda IFJa
Otto LagströmStorvreta skidorJa
Rafael WatersKlubb SconesJa
Yves PeetersJa
Andreas ForsbergValbo aifJa
Mats LiljegrenTeam Skavsåret IFJa
Dan LarssonBjörklinge SOKJa
Patrik PerssonBjörklinge SOKJa
Magnus VihagenTNT UppsalaJa
Urban JohanssonTeam Nordic Trail UppsalaJa
Elias ProkofievJa
Johan DahlHögbo AIKNej
Örjan ÖstmanÖregrunds IKJa
Stefan DanielssonUppsala LKJa
Kalle SvenssonJa
Robin BryntessonSockertoppen IFJa
Ken PeetersOK LinnéJa
Micael LindgrenJa
Göran LindqvistHemlingby LKJa
Johan NygrenOK BorgenJa
Thomas VidinghoffNej
Henrik GustafssonHemlingby LKJa
Anders HedbergTierp IFJa
Erik Hedblom (multiklass)Valbo AIFJa
Kristian Tufvesson (multiklass)IK RexJa
Jan Wallin (multiklass)IK RexJa
Jonas Andersson (multiklass)AXA Sports ClubJa
Ulf Angelsiöö (multiklass)Storvreta IKJa
Torbjörn Blom (multiklass)Valbo AIFJa
Fredrik Karlsson (multiklass)CK StabilJa
Antal anmälda: 38

5. Kvinnor 23 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Cina EnhornJa
Mathilda KarlssonOk RodhenJa
Kersti LarsonTeam Nordic Trail MoraJa
Linda WrightJa
Petra SöderqvistGottsunda IfJa
Carin ForsbergValbo aifJa
Camilla GustafsonSpringande tjejerJa
Anna-Pia TernströmGottsunda IFJa
Kristin RamstedtOK LinnéJa
Hedwig HaasOK LinnéJa
Carolyn Faithfull (multiklass)Valbo AIFJa
Ann Ljungberg (multiklass)Östervåla IFJa
Antal anmälda: 12

6. Pojkar födda 10 och senare (-9år)

Namn Klubb Betalning mottagen
Noa HemdanJa
Julian MattssonValbo AIFJa
Lukas BjörkmanMånkarbo IFJa
Stig NeylandIK RexJa
Harald LindqvistIK RexJa
Melker AnderssonBälinge IF SkidorJa
Edvin RexedBälinge IF SkidorJa
Tristan TornstamBälinge IF SkidorJa
Isidor TornstamBälinge IF SkidorJa
Charlie HübinetteBälinge IF SkidorJa
Frans JonassonBälinge IF SkidorJa
Max EdlundJa
Theo CarlenIK RexJa
Julian RooneyBjörklinge SOKJa
Ola LindblomIK RexJa
Felix EkhIK RexJa
Elias VikmanÖrsundsbro IFJa
Walter VikmanÖrsundsbro IFJa
Charlie WallinBälinge IFJa
Karl Ingman NällGottsunda IFJa
Gustaf ThörnquistGottsunda IFJa
Jakob WåhlströmGottsunda IFJa
Fred JontellGottsunda IFJa
Martin JontellGottsunda IFJa
Wille NyveliusGottsunda IFJa
August SmedbergJa
Albin GunnarssonTrosa Vagnhärad SKJa
Noel AlkellRasbo IkJa
Hugo LandgrenBrunflo IFJa
Odd LöeIK RexJa
Sixten GudmundsIK RexJa
Isidor SaykaliJa
Ebbot GozziBälinge IF SkidorJa
Aston GozziBälinge IF SkidorJa
Antal anmälda: 34

7. Flickor födda 10 och senare (-9år)

Namn Klubb Betalning mottagen
Jill SpetsUBGKJa
Nicolina EnglundJa
Wilma Zelin HillbomAlunda SKJa
Felicia LarssonAlunda SKJa
Mally Sunesson-WestcottÖIFJa
Blanka JonssonJa
Viola ForsbergValbo AIFJa
Vilja RexedBälinge IF SkidorJa
Ida-Li HübinetteBälinge IF SkidorJa
Junie RooneyBjörklinge SOKJa
Ellen MågÖregrunds IKJa
Ellen JosefssonJa
Hanna WåhlströmGottsunda IFJa
Tuva AhvenainenGottsunda IFJa
Agnes ErikssonGottsunda IFJa
Line Forsberg - WickmanIK RexJa
Idun BernängJa
Ebba EngmanHäverödals SKJa
Alva ErikssonIK RexJa
Molly LundbergIK RexJa
Antal anmälda: 20

8. Pojkar 11

Namn Klubb Betalning mottagen
Fritz BlomfeldtIK RexJa
Julius EklundIK RexJa
Elias EklundIK RexJa
Axel BorellIK RexJa
Oliver PerssonIK RexJa
Lukas HaraldssonAlunda SKJa
Joel HedenskogIK RexJa
Lexus WesterIK RexJa
Hampus CarlssonIK RexJa
Melvin CarlssonIK RexJa
Wilmer AnderssonBälinge IF SkidorJa
Hugo JonassonBälinge IF SkidorJa
Vincent ThellBälinge IF SkidorJa
Oscar PerssonIK RexJa
Måns CarlenIK RexJa
Hugo LiljeqvistTierps IFJa
Melker NyströmStäkets IFJa
Arvid TögenmarkOK LinnéJa
Sam LanzBälinge IFJa
Rickard JemthIF ThorJa
Viktor BolundGottsunda IFJa
Adam SmedbergJa
Algot HellgrenIF ThorJa
Antal anmälda: 23

9. Flickor 11

Namn Klubb Betalning mottagen
Elin SpetsUBGKJa
Freja ZumpeJumkils IFJa
Cornelia EnglundJa
Ida JanssonÖregrunds IKJa
Alicia IvarssonOK HammarenJa
Ingrid WissmanIK RexJa
Julia MelinTierps IFJa
Elvira LarssonAlunda SKJa
Stella EklundUpsala IFJa
Alice JonassonValbo AIFJa
Zandra ScherdinIK RexJa
Emmy ScherdinIK RexJa
Ingrid LindblomIK RexJa
Selma AmnéusUpsala IFJa
Astrid SjöbergUpsala IFJa
Elwira JohanssonJa
Ellen HedinOK LinnéJa
Alicia StrandIK RexJa
Miranda LindströmBälinge IFJa
Junie LindgrenJa
Irma HuhtamaaJakan speedstersNej
Antal anmälda: 21

10. Pojkar 13

Namn Klubb Betalning mottagen
Henning LindqvistIK RexJa
Rasmus PerssonIK RexJa
Ivar NyströmStäkets IFJa
Edvin TögenmarkOK LinnéJa
Albin JemthIF ThorJa
Emil KellgrenGottsunda IFJa
Viktor ErikssonGottsunda IFJa
Dennis KellgrenGottsunda IFJa
Johan von StrokirchNaif-79Ja
Anton AdillÖregrunds IKJa
Olle Källgren ThorénJa
Leo SaykaliJa
Hugo TapanilaKFUM UppsalaNej
Antal anmälda: 13

11. Flickor 13

Namn Klubb Betalning mottagen
Selma HemdanJa
Agnes PålsStorvretaJa
Olivia RexedBälinge IF SkidorJa
Malva MolundGottsunda IFJa
Moa SöderqvistGottsunda IFJa
Amanda OlsenIK RexJa
Antal anmälda: 6

12. Pojkar 15

Namn Klubb Betalning mottagen
Julius BrynjerHammarby BandyJa
Johannes LundsteinStorvreta IK SkidorJa
Albin JelebyHäverödals SKJa
Allan WahlströmBålsta SKJa
Oskar JäderblomFjärdhundra SKJa
Gustav JäderblomFjärdhundra SKJa
Viktor JemthIF ThorJa
Edvin SchönGottsunda IFJa
Tobias von StrokirchNaif-79Ja
Simon ClaessonÖregrunds IKJa
Malte HellgrenIF ThorJa
Sam NikkarinenMörtens VännerJa
Antal anmälda: 12

13. Flickor 15

Namn Klubb Betalning mottagen
Moa LundinOK LinnéJa
Ida KnutssonUpsala IFJa
Molly HaraldssonAlunda SKJa
Emelie MelinTierps IFJa
Selma IvarssonJa
Amanda FredrikssonHäverödals SKJa
Linda EnderstadJa
Judith ForsbergValbo AIFJa
Hedvig LindqvistIK RexJa
Emmi NybergUpsala IFJa
Elsa HedinOK LinnéJa
Lowa BranthGottsunda IFJa
Rebecka MolundGottsunda IFJa
Agnes SvanströmNaif-79Ja
Antal anmälda: 14

14. Pojkar 17

Namn Klubb Betalning mottagen
Lukas KarlbergIK RexJa
Nils BrynjerJa
Alexander EbbestadUpsala IFJa
Elliot AngelsiööStorvreta IKJa
John EttemoGottsunda IFJa
Lucas SöderqvistGottsunda IFJa
Gabriel SöderqvistGottsunda IFJa
Aron HellgrenIF ThorJa
Antal anmälda: 8

15. Flickor 17

Namn Klubb Betalning mottagen
Isabelle FredrikssonHäverödals SKJa
Jessica BorgStorvreta IK skidorJa
Moa BerglundBjörklinge SOKJa
Alva Malmsten-NilssonIF SkadeNej
Josefin SöderqvistGottsunda IFJa
Antal anmälda: 5

16. Pojkar 19

Namn Klubb Betalning mottagen
Markus BerglundBjörklinge SOKJa
Arvid SchönGottsunda IFJa
Oscar MolundGottsunda IFJa
Kaj WahlbergGottsunda IFJa
Markus Akne VieiderStorvreta IKJa
Antal anmälda: 5

17. Flickor 19

Namn Klubb Betalning mottagen
Marie EbbestadUpsala IFJa
Antal anmälda: 1

18. Män 5 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Niklas DürénAIKJa
Anders ArnellIK RexJa
Örjan WedinÖsthammar FIJa
Jörgen WissmanIK RexJa
Erik MolundGottsunda IFJa
Bengt SchönGottsunda IFJa
Conny SköldRosenborgarnaJa
Joakim JonassonSågvretens löparklubbJa
Håkan FredrikssonHäverödals SKJa
Patrik ErikssonAlunda skJa
Oskar AhnbrinkSundbybergs IK skidorJa
David TörnkvistJa
Jan Ove EbbestadUpsala IFJa
Jimmy ÖhmanGefle IFJa
Stig LöfströmÅrsunda IFJa
Erik HållströmHemlingby LKJa
Per HållströmHemlingby LKJa
Pär TögenmarkOK LinnéJa
Erik BerglundBjörklinge SOKJa
Henrik WahlströmBålsta SKJa
Hannes HejdebäckGefle IFJa
Martin SjöbergMünchen2014Ja
Mats DürénTeam DürénJa
Marcus PherssonOK LinnéJa
Mandus AnderssonIK RexJa
Pär LindqvistIK RexJa
Markus JäderblomFjärdhundra SKJa
Tobias TräffJa
David GöthbergJa
Ludwig SandbergIK RexJa
Rasmus TernströmGottsunda IFJa
Ludwig BranthGottsunda IFJa
Henning ErikssonNaif-79Ja
Lennart SvanströmNaif-79Ja
Anders AdillÖregrunds IKJa
Jan-Olov JonssonTierp sokNej
Martin AnderssonIK RexJa
Per BrobergIK RexJa
Rickard HedlundCF FricyklisternaJa
Magnus NikkarinenMörtens VännerJa
Gustav MattssonValbo AIFNej
Henrik MattssonSågvreten LKNej
Antal anmälda: 42

19. Kvinnor 5 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Åsa SandbergIK RexJa
Elina DürénAIKJa
Matilda JosefssonRunacademyJa
Marie SnittingJa
Johanna ErikssonJa
Isabell SvenssonLK RoslagenJa
Hedvig JärpemoIk GetingboJa
Maja EnglundJa
Lollo JanssonÖregrunds IKJa
inga klarJa
Heli MolundGottsunda IFJa
Marit NeylandIK RexJa
Sara Overud WissmanIK RexJa
Ylva BerglundJa
Carina BäckströmGottsunda IFJa
Linda WåhlströmGottsunda IFJa
Malin WikströmJa
Louise FredrikssonHäverödals SKJa
Karin TorveniusJa
Lisa SilfverIK RexJa
Anneli TörnkvistJa
Kerstin SjöqvistUppsala LKJa
Johanna WahlinJa
Karin Cleve EttemoGottsunda IFJa
Johanna IngardIK RexJa
Emma HållströmHemlingby LKJa
Maria HållströmHemlingby LKJa
Sara BerlinBjörklinge SOKJa
Magdalena BerglundBjörklinge SOKJa
Evelina RooneyBjörklinge SOKJa
Ingeborg AmnéusUpsala IFJa
Malin ÖsthJa
Elisabeth LarssonJa
Viktoria BergströmJa
Elisabet HedlingJa
Sofie DürénTeam DürénJa
Malin VikmanJa
Elin SvonniJa
Emelie EkhIK RexJa
Ulrika KregertJa
Britta JäderblomFjärdhundra SKJa
Ann-Sofie LöfströmMånkarbo IFJa
Ann-Mari SilfverIK RexJa
Christina GustafssonNej
Ebba Af PetersensIK RexJa
Eva ErikssonNaif-79Ja
Natcha Puna AlfvenIK RexJa
Antal anmälda: 47

20. Män Ultra 46 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Andreas SeverinJa
Roger WildeIK RexJa
Peter SteinerTeam Ultra SwedenJa
Krzysztof MichalskiVege RunnersJa
David KlingbergRunningWithBirdsJa
Christer TinnerholmBålsta IKJa
Fredrik AlmesjöStorvreta IKJa
Richard JacksonJa
Antal anmälda: 8

21. Kvinnor Ultra 46 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Mimmi AnderssonJa
Antal anmälda: 1