Redan anmälda löpning


Anmälningar gjorda i FRIDA syns inte på denna sida.

Betalningsinformationen senast uppdaterad 19 maj 2022.

1. Barnens Ottarslopp

Namn Klubb
Wilmah Sundevall WretlingIK Rex
Albert Bazzo BjörkIK Rex
Ellie Burman
Freja Burman
Walter Burman
Lily Hägglund
Ivar WissmanIK Rex
William Hägglund
Edwin Hägglund
Ellen Axelsson
Tyra BrobergIK Rex
Ebba BrobergIK Rex
Harry BergmanIK Rex
Vilhelm Axelsson
Lilly Wretling
Julian WretlingAlunda sk
Ida Forslund
Siri Forslund
Viola Sanchez
Svea SundqvistOK Borgen
Bror Hemdan
Hagar Hemdan
Harry BergmanIK Rex
Edvin Gunnarsson
Milian LundIK Rex
Josef Lindén
William LithvénBjörklinge sportförening
Alicia Lithvén
Agnes JärpemoGetingbo SK
Sigge JivanderIK Rex
Alma JivanderIK Rex
Elsa OhlströmIK Rex
Freja OhlströmIK Rex
Hannes Persson
Nora Persson
Olivia DürénIK Rex
Noel DürénIK Rex
Dag Selstam
Freja KregertTierps IF
Jack Bergström
Fröjdis EnbomIK Rex
Fabian Sannefur
Filip Sannefur
Saga EjderskogAlunda Runners
Tilda SunessonMånkarbo if
Elias SunessonMånkarbo if
Anton BranteströmIK Rex
Meja BranteströmIK Rex
Molly Sundbaum
Vilton Ihre
Eline Ihre
Indra Ihre
Agnes ThellBälinge IF Skidor
Helmi Wickström
Levi PetterssonÖIF
Antal anmälda: 55

2. Män 15 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Martin AnderssonIK RexJa
Per EklundIK RexJa
Robert BergmanIK RexJa
Per Bergeå af GeijertstamIK RexJa
Petter KeinströmNej
Patrik KällIK RexJa
Patrik OskarssonJa
Patrik BergenwallUppsala LKJa
Bo Roger NordströmDala-Järna IK Ja
Petter KeinströmNej
Anders SöderlundÖsterväga fitnessJa
Anders NilssonÖsterväga FitnessJa
Thomas SandbergJa
Martin StålbergKFUM Uppsala Survival IFJa
Patrik LindbergÖstervåla IFJa
Jan KarlssonUnunge ifJa
Niklas DürénIK RexJa
Henning LindqvistIK RexJa
Pär LindqvistIK RexJa
Pontus NordströmÖstervåla IFJa
Johan ThalinStorvreta IKJa
Erik TörnquistGottsunda IFJa
NIC JOHANSSONJa
Fredrik PetterssonOK BorgenNej
Karl IngardIK RexJa
Simon OlssonJa
Anton Rosén SimonssonJa
André ÅbondeULS IFJa
Joachim EjderskogAlunda RunnersJa
Ronnie BranteströmIK RexJa
Mats JanssonStorvreta IKNej
Johan LönnqvistStäppens IFNej
Lukas Karlberg (multiklass)IK RexJa
Vilhelm Söderman (multiklass)OK RodhenJa
Rasmus Alpsjö (multiklass)Ja
Allan Everum (multiklass)Stockholm multisportJa
Björn Johansson (multiklass)Östervåla IFJa
Björn Bolund (multiklass)CkuniNej
Antal anmälda: 38

3. Kvinnor 15 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Sandra LundRunacademy IFJa
Jenny ErikssonJa
Christina EklundIK RexJa
Sally BondessonJa
Madelene HöglundTeam Walle SKJa
Sara MelinMelins Cykel & SportJa
My KarlssonUnunge ifJa
Jennifer Widell GenborgJa
Britta Johansson NorgrenSollefteå Skidor IFJa
Linnéa FriskULS IFJa
Nina SahlinActic VästeråsJa
Josefine SöderqvistStorvreta IKJa
Sarah EjderskogAlunda RunnersJa
Eva HallinUppsala LKJa
Kristina HedbergRunacademy IFJa
Lotta OttossonUppsala LKJa
Emmi NybergStorvreta IKNej
Antal anmälda: 17

4. Män 23 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Mats LiljegrenTeam Skavsåret IFJa
Jan ErikssonÖstervåla ifJa
Håkan MelinderJa
Kristian TufvessonIK RexJa
Johnny EricssonJa
Oskar NordströmJa
Anton WaldenvikJa
Jonatan AlvaeusUpsala IFJa
jonas SvenssonAlunda RunnersJa
Hans BrolinRunacademy IFJa
Mikael RönnlundOckelbo SKJa
Jakob JanssonTrillevallens SportklubbNej
Oscar Stenhammar (multiklass)IK RexJa
Johan Höglund (multiklass)Gävle TriathlonJa
Andreas Karlberg (multiklass)Bauhaus Sportsclub Team ElgetosJa
Antal anmälda: 15

5. Kvinnor 23 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Sara BruunJa
Christina NorrbyJa
Louise LindblomUmara Sports ClubJa
Julia ÅsbergUmara Sports ClubJa
Petra ValmanVassunda IFJa
Johanna CarlsonJa
Caroline StrömbladJa
Linnea BerglundI\'m a runner IFNej
Anneli DahlinNej
Antal anmälda: 9

6. Pojkar födda 2013 och senare (-9år)

Namn Klubb Betalning mottagen
Hamilton SanchezJa
Axel BrodinUllfors IKJa
Kevin BlomLöparklubben RoslagenJa
Arvid JärpemoGetingbo SKJa
Albert Peterson BecherRånäs OKJa
Max MässingHäverödals SKJa
Gustav HåkanssonHarbo IFJa
Egil PetterssonÖIFNej
Antal anmälda: 8

7. Flickor födda 2013 och senare (-9år)

Namn Klubb Betalning mottagen
Elvira DürénIK RexJa
Signe BrodénÖstervåla IFJa
Alicia SohlbergBälinge IF SkidorJa
Eivy AlmqvistBälinge IF SkidorJa
Mimmie ErikssonBälinge IF SkidorJa
Antal anmälda: 5

8. Pojkar 11

Namn Klubb Betalning mottagen
Axel WissmanIK RexJa
Sebastian BlomLöparklubben RoslagenJa
Vilgot GunnarssonÖstervåla IFJa
Hilding Peterson BecherRånäs OKJa
Folke SelstamJa
Melker BurlingOK EnenJa
Harry BrodénÖstervåla IFJa
Samuel AlpsjöJärfälla CykelklubbNej
Elias AlpsjöJärfälla CykelklubbNej
Filip HåkanssonHarbo IFJa
Elis PetersonBälinge IF SkidorJa
Edvin RexedBälinge IF SkidorJa
Frans JonassonBälinge IF SkidorJa
Ture ErikssonÖstervåla ifJa
Elliot ScottJa
Zeb AnderssonIK RexJa
Antal anmälda: 16

9. Flickor 11

Namn Klubb Betalning mottagen
Nicolina EnglundJa
Agnes JärpemoGetingbo SKJa
Emilia JohanssonJa
Stella KregertTierps IFJa
hanna wåhlströmIF ThorNej
Antal anmälda: 5

10. Pojkar 13

Namn Klubb Betalning mottagen
Lexus WesterIK RexJa
Oscar PerssonIK RexJa
Albin GunnarssonTrosa Vagnhärad SKJa
Noa HemdanJa
Lukas HaraldssonAlunda skJa
Harald LindqvistIK RexJa
Elton JohnssonVassunda IfJa
Gustaf TörnquistGottsunda IFJa
Melker BrodénÖstervåla IFJa
Vincent ThellBälinge IF SkidorJa
Anders Modig WåhlinBälinge IF SkidorJa
Leo ErikssonBälinge IF SkidorJa
Oliver PerssonIK RexJa
Antal anmälda: 13

11. Flickor 13

Namn Klubb Betalning mottagen
Molly JoelssonÖstervåla IFJa
Cornelia EnglundJa
Teresa-Victora Thalin NaviaStorvreta IKJa
Edit ValmanVassunda IFJa
Lovis BackmanÖstervåla IFJa
Astrid BurlingOK EnenJa
Wilma HåkanssonÖstervåla IFJa
Siri CollianderHäverödals SKNej
Antal anmälda: 8

12. Pojkar 15

Namn Klubb Betalning mottagen
Alexander Thalin NaviaStorvreta IKJa
Antal anmälda: 1

13. Flickor 15

Namn Klubb Betalning mottagen
Ingrid WissmanIK RexJa
Saga KarlssonUnunge ifJa
Ida JanssonHäverödals SKJa
Rebecka LindgrenVassunda IF SkidorJa
Elsa AlexanderssonIK RexJa
Lina Modig WåhlinBälinge IF SkidorJa
Antal anmälda: 6

14. Pojkar 17

Namn Klubb Betalning mottagen
Rasmus PerssonIK RexJa
Alvin Rydin SahlinVästerås SkidklubbJa
Aron SjölundUppsala IFNej
Antal anmälda: 3

16. Pojkar 19

Namn Klubb Betalning mottagen
Gustav VisingÖstervåla IFJa
John EttemoGottsunda IFJa
Antal anmälda: 2

18. Män 5 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Jörgen WissmanIK RexJa
Elias EklundIK RexJa
Hans BergströmJa
David TörnkvistJa
Jonas JohanssonJa
Tommy SjölundUppsala BrandförsvaretNej
Stefan LinesIF Mantra SportJa
Magnus BurlingOK EnenJa
Emil BrodénÖstervåla IFJa
Kristoffer AlpsjöNej
Patrik ErikssonAlunda SKNej
Oliver PerssonIK RexJa
Antal anmälda: 12

19. Kvinnor 5 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Åsa PerssonIK RexJa
Maria BernängJa
Caroline BrobergIK RexJa
Hanna Adlerteg-MelinderJa
Amanda VenngrenÖstervåla IFJa
Stina HoltariPolisenJa
Ann Karyd BuvallPolisenJa
Karin Cleve EttemoGottsunda IFJa
Lina LithvénJa
Nadine Lindgren WallOckelbo SKJa
Ann-Sofie KarlssonUnunge ifJa
Ann-Mari SilfverIK RexJa
Cecilia IngardIK RexJa
Hanna JonssonÖstervåla ifJa
Louise PallasGottsunda ifJa
Jenny AlpsjöNej
Lollo JanssonNej
Ewa WahlbergUppsala lkJa
Karin SödergrenStäppens IFNej
Linda WåhlströmIF ThorNej
Anneli AnderssonNej
Antal anmälda: 21

20. Män Ultra 46 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Roger WildeIK RexJa
Lars HallgrenUppsala paddlarklubbJa
John SanchezJa
Claudio AgrilloJa
Juh MaanmiesRånäs OKJa
Gunnar TroiliNora RunnersJa
Sjur JensenNoraRunnersJa
David KlingbergIFK Göteborg friidrottNej
Antal anmälda: 8

21. Kvinnor Ultra 46 km

Namn Klubb Betalning mottagen
Ida NordinMånkarbo IFJa
Kerstin Anger-AnnellJa
Caroline AgrilloJa
Karin NordenTSM RunningJa
Marina BecherRånäs OKJa
Antal anmälda: 5